מה-3 באפריל בבתי הקולנוע


חצי זברה, הרפתקה שלמה!

קומבה הוא סיפור על התבגרות, זברה צעיר שמחפש אחרי הפסים החסרים שלו כדרך להתקבל חזרה לעדר שלו, אך למעשה יוצא למסע של גילוי עצמי.
החיים הם לא רק שחור ולבן בשביל קומבה, זברה צעיר שנולד עם פסים רק על חצי מגופו. כשהעדר שלו, המאמין בהמון אמונות טפלות, מאשים אותו בבצורת הפתאומית שנפלה עליהם, יוצא קומבה למסע בו הוא חובר ל"מאמה וי" נקבת גנו חצופה ול"ברדלי" יען ראוותני, על מנת למצוא את בור המים האגדי בו קיבלה הזברה הראשונה את הפסים שלה. במסעו האמיץ דרך מדבר הקארו הגדול, קומבה פוגש חיות נפלאות ומוזרות ועומד פנים מול פנים עם הנמר העריץ, "פנגו", בקרב ענקים כדי לזכות בפסים שלו.

"כמה פסים צריכה זברה כדי להיות שלמה?"
שאלה זאת עומדת בלב ליבו של המסע. האם קומבה ימשיך להתמקד בשוני שלו? באיזה נקודה הוא ירגיש באמת שלם עם עצמו?
השם "קומבה" בא מהמילה "עור" בשפת הזולו, קומבה מגדיר את עצמו על פי מראהו החיצוני – הפסים על עורו. הוא רוצה להשתנות חיצונית ולקבל את כל הפסים שלו, אך במקום זה הוא צריך לאמץ את השוני שלו. מיעוט הפסים שלו מבדיל אותו משאר העדר ורק כשיראה את החוסר הזה כמשהו טוב, יוכל קומבה להסתכל מעבר לשוני הזה ולמצוא את האומץ לעזור לשאר החיות בקארו.

קומבה

מטבעו, קומבה הינו זברה סקרן, ספקן ובעל חוש ברור של מה נכון ומה אסור. למרות היותו מודע לעובדה שהוא שונה, הוא בעל כוח פנימי ואומץ אשר מתחזק מאד כשהוא עוזב את העדר. מנודה על ידי העדר(ובמידה מסוימת גם על ידי אביו) בגלל שהוא מכוסה בפסים רק על חצי מגופו, קומבה הינו לפעמים חסר ביטחון בעצמו. אך שוני זה הפך אותו להיות זברה עם ראש פתוח, אמפתי ובעל תובנות בשונה מכול שאר הזברות בעדר. קומבה הוא בעל הומור יבש, נדיב ונינוח, אך הוא אינו פוחד להילחם כשלוחצים אותו לפינה.

מאמה וי

כמו שהשם שלה מרמז, מאמה וי (גנו) הינה אימהית, לבבית ומגוננת יתר על מידה על תחליפי "ילדיה" ברדלי וקומבה. מאמה וי יכולה להתמודד עם הכול והיא אינה פוחדת להטיל את כובד משקלה(תרתי משמע). יש רק דבר אחד שמאמה וי פוחדת ממנו ... נמרים! היא טוענת שהיא נפש חופשיה אשר יותר מתעניינת לאן היא הולכת מאשר איפה היא הייתה, אך החום שלה היא רק מסכה המכסה את האשמה שהיא חשה מאובדן הילד שלה לפנגו (הנמר).
מאמה%20וי%20גדול

ברדלי

ברדלי הינו הציפור שכולנו אוהבים לשנוא. חוץ מהיותו מלך הציניקנים, היען בעל הלשון החדה הינו דעתן, חסר טקט ובאופן אירוני רגיש במיוחד לכול מה שקשור לנוצות שלו. דרמטי מדי ושחקן בנשמה, ברדלי אוהב להיות במרכז תשומת הלב ובמיוחד אוהב הוא את תשומת הלב האימהית של מאמה וי אשר לה הוא נאמן לחלוטין.

פנגו

פנגו נולד עיוור בעין אחד ונדחה על ידי משפחתו עוד בהיותו גור קטן. כמו שלזברות יש את האגדות שלהם כך גם לנמרים של הקארו. מסופר שיום אחד תיוולד זברה חצי מפוספסת והנמר אשר יתפוס אותה יהיה לצייד הגדול ביותר שנולד. בגלל המום שלו, פנגו פיתח חוש ריח כמעט על טבעי, אשר הפך אותו לגשש מעולה. למרות כל זה, פנגו מלא בחוסר הערכה עצמית והינו בעל תחושה עמוקה של אי התאמה. הוא הרג כל נמר שמסתובב בקארו, כדי שהוא יהיה זה שיתפוס את הזברה החצי מפוספסת. מלא באמונות תפלות ומאמין שגורלו קשור באופן לא מובן לזה של קומבה, פנגו נהנה 'לשחק באוכל' ולהטיל את חתתו על חיות חלשות ממנו.

טומבי

חברתו היחידה של קומבה בעדר, טומבי מבינה שהיא שונה מבנות אחרות בעדר אשר כול מה שמעניין אותן הוא פסים או בנים. טומבי מסתכלת החוצה, היא סקרנית, דעתנית, עצמאית ואמיצה והיא אינה מפחדת לעמוד על שלה, אפילו אם זה אומר להמרות את פיו של אביה, טאבו. היא משמשת זרז לשינוי בסובבים אותה.

סקאלק

כלב פרא חלקלק ומהיר דיבור אשר יכול להוציא את עצמו (או להכניס) מכול מצב אפשרי. הוא אופורטוניסט אשר משלים מה שחסר לו באומץ, על ידי יכולת לחיות לפי השכל שלו. הוא הכבש השחור של להקה היחידי עם שכל והוא מעט יותר – טוב משאר הלהקה. הוא מעדיף להפוך את קומבה לבן ערובה מאשר להרוג אותו.

נייג'ל

נייג'ל הינו כרוז העדר הגמלוני של עדר הזברות למרות – שהוא היה הרבה יותר אפקטיבי אם הוא לא היה האחרון לדעת דברים!. הוא מתוח מאד ונוטה להתקפות פניקה. למרות חוסר הקורדינציה, השיניים הבולטות והעיניים הפוזלות, נייג'ל הינו אחד הזברות האהובות ביותר בעדר הודות להתלהבות הבלתי נגמרת והראיה האופטימית.

סאקו

אביו של קומבה הוא מנהיג חזק ששם את העדר בראש מעיניו. סאקו חזק וגאה, דיפלומטי ומתחשב, הוא אינו מפחד לקחת החלטות קשות, אבל הן עשויות להיות כאבן מסביב לצווארו. כוחו מתחיל להיחלש כשהוא מאבד את בת זוגו, את בנו ואת השליטה שלו על העדר.

נורה

כבשת מרינו משוגעת אשר הושארה מאחורי החווה נטושה בקארו. הפחד והבדידות השפיעו אליה ובגדול. היא חשדנית במיוחד לכול מי שחריג (דבר שהוא מוזר לאור העובדה שמסתובבת עם הגולגולת של בעלה המת על הראש)

סוריקטות

האבא סוריקטה רגוע מאד, נינוח ואלק רוחני, סוריקטה אשר אחראית לקבלת הפנים של האורחים בפארק של יאנג קארו. הוא מתנדנד ומחייך בעודו צף לו במוחו במין אוטופיה מלאכותית. בתו בת העשרה לוקחת את העבודה שלה נורא ברצינות והיא נוטה ליתר על המידה לרצות. הבן האמצעי, לעומת זאת,לא מתעניין בעליל. הוא מדקלם את השורות שלו כאילו תחת כפייה. הבן הצעיר חמוד אמיתי – כמו צעצוע רך הוא מדבר בקול צייצני.

טאמבה

טאמבה הוא ההפך לקומבה הוא מושלם, הוא ספורטאי, תחרותי – ומנהיג מלידה לחבורת הזברות האתלטיות. הוא יעשה הכול כדי שאביו יהיה גאה בו, וזה שם אותו בקונפליקט עם אחותו, טומבי. טאמבה מכסה על חוסר הביטחון שלו ועל תחושת אי ההתאמה על ידי היותו בריון העדר. הוא בחור טוב בליבו למרות שרואים את זה רק אחרי שקומבה עוזב והוא רואה את העצב של אחותו ואת רודנות של אביו.

שפני סלע

כת אשר מעריצה באופן עיוור את הנשר השחור (או "כנפי המוות" כמו שהם מכנים אותו) מרצים אותו על ידי הקרבה של – אחד מהם. הם פועלים כאחד ללא מחשבה אינדיבידואלית. יש בוגרים נשים וגברים כמו גם ילדים כמו קהילה משוגעת – ומבודדת אשר חיה לפי רצונו של הנשר השחור.
לחצו על התמונה שאתם רוצים הדפיסו וציירו

משחקים ואפליקציות