ג'סטין

ג'סטין הוא בחור סקרן וטוב מזג שמשתוקק להרפתקאות ושואף להיות אביר כמו סבא שלו, סר רונלד הדגול. אך כשאביו, רג'ינלד, אוסר עליו לממש את חלומו, ג'סטין חש שעליו לקחת את העניינים לידיים, והוא יוצא למסע אשר יבחן את קצה גבול יכולתו. לאורך הדרך ג'סטין מתמודד עם אתגרים רבים, לומד הרבה ובבוא העת, עליו לכבוש את פחדיו ולעשות את הדבר הנכון והצודק.

טליה

טליה היא נערה תוססת שחולקת עם ג'סטין את המשיכה לחיי האבירים וגם, לבסוף, את ההרפתקה שלו. כמו ג'סטין, גם טליה לכודה בחיים שמאמללים אותה, כשהיא נאלצת למלצר בפונדק "העיט השבור". גם ג'סטין וגם טליה מוחצנים, אמיצים ושנונים, ונוצר ביניהם קשר מיידי. לאחר שהוא מחלץ אותה מעבודתה הנוראה, מתחילה ידידותם לפרוח.

סבתא

סבתא אוהבת את נכדה ג'סטין עד מאוד, ומעציב אותה לראות אותו כה אומלל. כמו שסבתות נפלאות נוהגות לעשות, סבתא מעודדת את ג'סטין ללכת בעקבות צו לבו ולעשות מה שהוא רואה לנכון. היא מספרת לג'סטין על המנזר הסודי, שבו הכשירו את האבירים של ימי קדם, ונוסכת בו את האומץ לצאת למסעו הראשון.

רג'ינלד

רג'ינלד הוא אביו של ג'סטין, והפרקליט הראשי של הממלכה. הוא אדם נבון אך חמור סבר, שמאמין בכל לבו בנחיצות החוק והסדר ופוטר בזלזול את שאיפתו של ג'סטין להפוך לאביר. לרג'ינלד כוונות טובות; הוא משתלט על חייו של בנו ומנסה לכוון אותו אל עולם המשפט, אולם לג'סטין יש רעיונות אחרים.

הרקליו

הרקליו היה בעבר אחד מטובי האבירים בממלכה, אולם לאחר מות המלך, כשהמלכה הוציאה את האבירים אל מחוץ לחוק, הוא יצא נגד המלכות. לאחר שנים רבות של גלות, הרקליו זומם עתה לשוב ולנקום. האם יוכל ג'סטין, בעזרת כמה מידידיו החדשים, להגן על הממלכה ועל העם שהוא אוהב, או שמא זעמו ותאוותו של הרקליו לשלוט יהיו על העליונה?

בראוליו

בראוליו הוא אחד משלושת הנזירים החכמים המתגוררים במנזר, שם ג'סטין לומד את דרכי האבירים. על קומתו הקצרה מפצה בראוליו בשפע של חוכמה. כמו מיטב המדענים המטורפים, הוא יוצר שורה של מכשירים וחפצים נפלאים. ואולם, בגלל ניסוי שהשתבש, בראוליו סובל מ"טיקים" עצבניים, ולכן כאשר ג'סטין מופיע וגורם לסדרה של תקריות, הדבר מעמיד במבחן את האמונה של בראוליו, כמו גם את עצביו.

לגאנטיר

לגאנטיר הוא אב המנזר. הוא ניחן בחוכמה יתרה ושולט ברזי הכישוף. לגאנטיר נראה בתחילה חמור סבר, והוא מפחיד את ג'סטין וגם מרתק אותו כאשר הם נפגשים לראשונה. לגאנטיר מלמד את ג'סטין אורך רוח מהו, וגם את כוחו של הידע. אף כי לרוב הוא שומר על יחס ניטראלי כלפי האבירים-שבדרך, לגאנטיר מפתח בסופו של דבר חיבה עמוקה כלפי ג'סטין.

בלאצ'ר

בלאצ'ר הוא אביר ותיק וקשוח, שהיה בעבר חברו הטוב ביותר של סבו של ג'סטין. הוא מפתח חיבה מיידית כלפי ג'סטין, ורואה בו את רוח האבירים האמיתית. בלאצ'ר מאמן את ג'סטין ומלמד אותו את סודות הלחימה בחרב. אף כי הגיל מאט לעתים את תנועותיו, לבלאצ'ר יש עדיין זריזות ואנרגיה יוצאות דופן, אך מעל לכול, בלאצ'ר מאמין בג'סטין ומתייצב לצדו ברגע האמת, כאשר ג'סטין זקוק לו יותר מכול.

לארה

לארה היא נערה יפה, בתו היחידה של האיש העשיר ביותר בממלכה – האיש שהמציא את הכסף! היא פרחחית מפונקת שמגלה התעניינות יתרה באופנה. למרות אדישותה המוחלטת של לארה כלפי ג'סטין, הוא מאוהב בה עד מעל לראש, ורק כשהיא מתאהבת בסר קלורקס הראוותן ג'סטין מבין שאולי היא איננה הבחורה המתאימה לו.

מלקוויידס

מלקוויידס, או מל בפי חבריו, הוא טיפוס תוסס בעל פיצול אישיות. לעתים הוא קארוליוס, מבשר כוחות האופל, ולעתים הוא מלקוויידס, מכשף רב עוצמה השולט באמנויות המאגיות. בכל מקרה, מל הוא שמוביל את ג'סטין אל מגדל החוכמה ויחד עם טליה, הוא מתלווה אל ג'סטין בסוף מסעו.

המלכה

המלכה היא השליטה היפהפייה של הממלכה, שרוחה האצילית נפלה לאחר מות המלך האהוב. בשיתוף יועצה הבכיר, רג'ינלד, המלכה מחליטה להוציא את האבירים אל מחוץ לחוק כדי למנוע טרגדיה נוספת. ואולם כעבור שנים רבות, הממלכה שלה נותרת חסרת הגנה כאשר הרקליו חוזר. האם המלכה תבין ששגתה ותחזיר את האבירים, או שהרקליו יצליח לנשל אותה מכס המלכות?

סר קלורקס

סר קלורקס יכול להיחשב בקלות לאביר המושלם בשריון הנוצץ, אולם המראה שלו עשוי להטעות. רבים הולכים שבי אחר הכוח, הקסם והחזות השרירית שלו; אולם מאמינים אמיתיים, כמו ג'סטין וטליה, מבחינים מיד שהוא אינו אלא זיוף. קלורקס, שבעברו צחצח שריונות בארמון, פשוט מחפש דרך מילוט מהירה אל החברה הגבוהה. אך כאשר הוא חובר אל הרעים, אפשר לראות שלא חליפת השריון הופכת אדם לאביר, אלא האישיות שלו.